خانه / سئو و بهینه سازی وب سایت / سئو و بهینه سازی وب سایت چیست ؟ آموزش سئو و بهینه سازی وبسایت

سئو و بهینه سازی وب سایت چیست ؟ آموزش سئو و بهینه سازی وبسایت

سئو و بهینه سازی وب سایت چیست ؟

کلمه سئو SEO از Search Engine Optimization گرفته شده و به معنی بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو می باشد و شامل تکنیک ها و روش هایی است برای بهینه سازی وبسایت برای موتور های جستجو ، سئو و بهینه سازی وبسایت باعث می شود افرادی که به دنبال محصولات و خدمات شما هستند به راحتی از طریق گوگل ، یاهو و بینگ به آنها معرفی شوید ،بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی موفق و پر سود سئو و بهینه سازی وبسایت شان را به صورت حرفه ای انجام می دهند و یادگیری آموزش سئو و بهینه سازی سایت به همه افراد کمک می کند تا به راحتی بتواند با آموزش سئو و بهینه سازی وبسایت در صفحه اول گوگل دیده شوند.برای ثبت نام در دوره آموزش سئو و بهینه سازی وبسایت امروزه هزینه های بسیار بالایی از شما گرفته می شود.

  سئو و بهینه سازی سایت

آموزش سئو و بهینه سازی وب سایت چیست ؟

آموزش سئو و بهینه سازی سایت شامل مجموعه ای از آموزش های روز برای سئو و بهینه سازی سایت است که توسط افراد متخصص و حرفه ای سئو و بهینه سازی انجام می شود که از تخصص های آموزش سئو و بهنیه سازی سایت بسیار خوبی برخوردار هستند و آموزش های آنها از اثر بخشی بسیار بالایی برخوردار است.

سئو و بهینه سازی وب سایت امروزه از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است ، بسیاری از مدیران سایت ها وفروشگاه های اینترنتی به دنبال یادگیری آموزش سئو و بهینه سازی وب سایت به صورت تخصصی و حرفه ای می باشند.

اگر می خواهید سئو و بهینه سازی وب سایت تان را به صورت تخصصی و حرفه ای انجام دهید توصیه می شود در زمینه آموزش سئو و بهینه سازی وبسایت خیلی خوب مطالعه داشته باشید و به یادگیری آموزش سئو و بهینه سازی سایت خیلی خوب اهمیت دهید تا به صورت حرفه ای بتوانید وب سایت کسب و کار و فروشگاه اینترنتی تان را به خوبی سئو و بهینه سازی کنید.

آموزش سئو و بهینه سازی وبسایت یکی از حوزه های پر درآمد در حوزه راه اندازی و مدیریت کسب و کار اینترنتی می باشد که موفقیت در حوزه آموزش سئو و بهینه سازی وبسایت جنبه برد – برد دارد . آموزش سئو و بهینه سازی سایت توسط افراد حرفه ای و متخصص اثر بخشی دائمی دارد.

پیشنهاد مطالعه مقاله ارزشمند : تکنیک های مهم در نوشتن و تولید محتوای سئو شده چیست ؟

 

اهداف سئو و بهینه سازی وب سایت چیست ؟

۱ – رتبه بندی سایت در گوگل و موتور های جستجو

۲ – دیده شدن در نتایج جستجو ها

۳ – افزایش بازدید از طریق گوگل و موتورهای جستجو

۴ – افزایش رتبه سایت

۵ – افزایش فروش اینترنتی محصولات

۶ – افزایش مشتری برای شرکت و کسب و کار

۷ – سود آوری بالا برای سایت و کسب و کار شما

۸ – بازاریابی اینترنتی

۹ – رشد و توسعه کسب و کار

۱۰ – رشد و موفقیت کسب و کار در حوزه بازاریابی و فروش

۱۱ – رشد کسب و کارهای اینترنتی

۱۲ – تاثیر مثبت در بازدید های وب سایت

۱۳ – ایجاد برند کسب و کار و شرکت

۱۴ – بالا رفتن ترافیک واقعی سایت

۱۵ – رتبه بسیار بالا در صفحه اول گوگل

۱۶ – فروش دائمی محصولات و خدمات شرکت و کسب و کار

۱۷ – بهترین ابزار بازاریابی و تبلیغات اینترنتی

 

تکنیک های اصلی افزایش رتبه سایت در گوگل

۱ – انتخاب کلمات کلیدی اصلی وب سایت

۲ – برنامه ریزی برای نوشتن مقاله و تولید محتوای منظم

۳ – نوشتن هدف های نوشتن مقاله و تولید محتوا

۴ – نوشتن محتوای منظم متناسب با موضوع سایت

۵ – سئو و بهینه سازی مقاله ها و محتواهای سایت

۶ – اشتراک گذاری مقالات در شبکه های اجتماعی

۷ – قراردادن مقالات و محتوای وب سایت تان در سایت های دیگر با ذکر منبع

۸ – ساخت بک لینک های با کیفیت و دائمی

۹ – پیگیری فرآیند کار و آنالیز نتایج

۱۰ – رعایت نظم در کلیه فرآیند ها

سئو و بهینه سازی وبسایت

۱ – انتخاب کلمات کلیدی اصلی وب سایت

اولین گام برای رقابت و افزایش رتبه سایت در گوگل پیدا کردن و انتخاب کلمات کلیدی اصلی و پر رقابت کسب و کار اینترنتی شماست ، هر کسب و کار اینترنتی شامل کلمات کلیدی اصلی و پر قابت است و نیاز است این کلمات کلیدی را شناسایی و انتخاب کنید.

ابزارهای مختلف رایگانی برای پیدا کردن و انتخاب کلمات کلیدی اصلی و پر رقابت کسب و کارتان وجود دارد که عبارتند از : Google Keyword Planer ، trends  با این ابزارهای رایگان می توانید پر رقابت ترین و مهمترین کلمات کلیدی کسب و کارتان را پیدا کنید.

توصیه می شود ۱۰ مورد از بهترین و مهترین کلمات کلیدی اصلی و پر رقابت کسب و کار اینترنتی را انتخاب کنید.

 

۲ – برنامه ریزی برای نوشتن مقاله و تولید محتوای منظم

دومین گام برای افزایش رتبه سایت در گوگل برنامه ریزی برای نوشتن مقاله و تولید محتوای منظم است ، شما باید برای افزایش رتبه سایت تان در گوگل مقالات و محتوای با کیفیت بنویسید تا در گوگل رتبه بگیرید.

برنامه ریزی اصلی مهم برای موفقیت استراتژی بازاریابی محتوا در کسب و کار اینترنتی شماست ، شما باید بسته به اندازه زمانی که در اختیار دارید باید در هفته یا در روز برای تولید محتوای وب سایت تان برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی تولید محتوای وب سایت تان را جدی بگیرید و متناسب با توانایی هایتان برای تولید محتوای وب سایت تان برنامه ریزی کنید تا بتوانید از عهده آن بر بیایید.

مثلا : هفته یک مقاله ۲۰۰۰ کاراکتری بنویسید و روز شنبه راس ساعت ۶ صبح منتشر کنید.

 

۳ – نوشتن هدف های نوشتن مقاله و تولید محتوا

همانظوری که گفتیم نوشتن و تولید محتوا یکی از روش های بسیار مهم برای افزایش رتبه سایت در گوگل و موتور های جستجو می باشد ، شما برای نوشتن و تولید محتوای وب سایت تان برنامه ریزی کنید و هدف تان از تولید محتوای مشخص و واضح باشد که با چه هدفی می خواهید محتوا تولید کنید؟

هدف های شما از تولید محتوا چیست ؟ شما باید به صورت دقیق و واضح هدف هایتان را از تولید محتوا بنویسید با چه هدفی می خواهید محتوا برای وب سایت تان بنویسید .

بدون داشتن هدف شما نمی دانید می خواهید برای چه کاری دارید محتوای بنویسید ؟ و بی هدفی و سر درگمی نتایج خوبی را بهمراه نخواهد داشت.

۱ – انتقال اطلاعات به کاربران

۲ – رفع نیاز کاربران از طریق نوشتن مقاله

۳ – اعتماد سازی وب سایت تان برای کاربران

۴ – رتبه بندی سایت در گوگل

۵ – دیده شدن سایت شما در نتایج گوگل

۶ – افزایش بازدید سایت

 

۴ – نوشتن محتوای منظم متناسب با موضوع سایت

محتوا و مقالاتی که شما باید در وب سایت و فروشگاه اینترنتی تان بنویسید باید متناب با موضوع سایت و کسب و کار اینترنتی باشد مثلا اگر شما در زمنیه سئو و بهینه سازی وب سایت کار می کنید مقالات و محتوای که می نویسید باید مرتبط با موضوع سایت تان باشد.

شما نمی توانید محتوایی در مورد آشپزی یا فروش فایل بنویسید محتوای شما باید در زمینه : سئو و بهینه سازی وب سایت ، سئو و بهینه سازی وبسایت ، آموزش سئو و بهینه سازی وبسایت ، آموزش سئو و بهینه سازی سایت تا نتایج خوبی در گوگل بگیرید.

 

۵ – سئو و بهینه سازی مقاله ها و محتواهای سایت

نوشتن و تولید محتواهای سئو و بهینه شده برای وب سایت تان از اثر بخشی بسیار بالایی برخوردار است ، هنگامی که شما مقالات وب سایت نان را به صورت سئو و بهینه شده می نویسید دیده شدن شما بیشتر و بهتر است.

 

۱ – نوشتن عنوان مناسب برای مقاله

عنوان مقاله یا تیتر مقاله اولین موردی است که کاربر هنگام جستجو در گوگل و موتور های جستجو به آن بر می خورد و این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، برای اینکه یک تیتیر خوب بنویسید باید رقبا را بررسی و محتوایی که کاربران سرچ می کنند را بررسی کنید.

۱ – استفاده از کلمات کلیدی یا کلمه کلیدی در عنوان مقاله

۲ – استفاده از کلمات تاثیر گذار در عنوان مقاله

۳ – نوشتن عنوان مقاله به صورت سوالی

۴ – نوشتن عنوان مناسب و متناسب با موضوع مقاله

۲ – نوشتن توضیحات مناسب برای مقاله

برای نوشتن محتوای سئو باید برای هر مقاله و محتوایی که می خواهید بنویسید توضیحات مناسب بنویسید و از کلمات کلیدی در توضیحات محتوا استفاده کنید استفاده کنید.

۳ – انتخاب کلمات کلیدی کانونی در مقاله

برای هر مقاله ای که می خواهید بنویسید از کلمات کلیدی کانونی و مهم استفاده کنید مثلا در زمینه آموزش سئو و بهنیه سازی وب سایت از کلمات : سئو و بهینه سازی وب سایت ، سئو و بهینه سازی وبسایت ، آموزش سئو و بهینه سازی وبسایت ، آموزش سئو و بهینه سازی سایت را انتخاب کلید یا کلمات مشابه

۴ – به کار بردن تگ H2 ،H3 ، H4  در محتوای مقاله

در محتوای مقاله ای که می نویسید از تگ های h2-h4 استفاده کنید و توصیه می شود از تگ H2 برای تیتر ها استفاده کنید ، همچنین در تیتر ها می توانید کلمات کلیدی وب سایت سایت و مقاله تان را وارد کنید.

۵ – استفاده از لینک های داخلی در مقاله

برای استفاده از لینک های داخلی در مقاله می توانید مقالات مشابه وب سایت تان را با یکدگیر پیوند دهید یا کلمات کلیدی اصلی وب سایت تان را به صفحه اصلی لینک دهید.

۶ – استفاده از لینک های خارجی در مقاله

برای رتبه بندی بیشتر مقالات وب سایت تان اگر از لینک های خارجی استفاده کنید اهمیت خوبی نیز برخودار می باشد و رتبه خوبی به همراه خواهد داشت مثلا کلمه گوگل را به آدرس سایت گوگل لینک کنید.

۷ – بهینه سازی تصاویر مقاله

تصاویری که در مقاله و محتوای وب سایت تان قرار می دهید را سئو و بهینه سازی کنید.

کلمات کلیدی را در نان و توضیحات تصاویر تان انتخاب کنید. مثلا : آموزش سئو و بهینه سازی سایت

  آموزش سئو و بهینه سازی وب سایت

۶ – اشتراک گذاری مقالات در شبکه های اجتماعی

پس از نوشتن مقاله و انتشار آن در وب سایت تان سعی کنید حتما مقاله مورد نظر تان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید این کار موجب افزایش رتبه سایت شما در موتور های جستجو و محبوبیت شما می شود.

۱ – اشتراک گذاری مقاله در فیس بوک

۲ – اشتراک گذاری مقاله در تویتر

۳ – اشتراک گذاری مقاله در لینکداین

۴ – اشتراک گذاری مقاله در اینستاگرام

۵ – اشتراک گذاری مقاله در گوگل پلاس

هر چه شما محتوا و مقاله سایت تان را به صورت منظم در شبکه های اجتماعی بیشتری به اشتراک بگذارید محبوبیت بیشتری پیدا خواهید کرد.

 

۷ – قراردادن مقالات و محتوای وب سایت تان در سایت های دیگر با ذکر منبع

یکی دیگر از روش های افزایش رتبه وب سایت شما در گوگل و موتور های جستجو قرار دادن مقالات وب سایت تان در سایت های دیگر با ذکر منبع می باشد ، شما خودتان می توانید مقالات وب سایت تان را در سایت های دیگر قرار دهید یا این کار را به دیگران واگذار کنید.

یکی از سایت های خیلی خوب برای اشتراک گذاری مقاله وب سایت تان سایت اخبار رسمی می باشد. می توانید زا بسیار از سایت های دیگر بخواهید که محتوای شما را در وب سایت شان منتشر کنند و منبع شما را ذکر کنند.

پیشنهاد مطالعه مقاله ارزشمند : سئو و بهینه سازی وب سایت کسب و کار و فروشگاه اینترنتی

 

۸ – ساخت بک لینک های با کیفیت و دائمی

یکی از موارد مهم برای محبوب شدن وب سایت شما بک لینک های با کیفیت می باشد ، شما برای این کار می توانید از سایتهایی بک لینک های با کیفیت بگیرید که از آتوریتی بالایی برخوردار باشد.

من توصیه می کنم از خرید بک لینک خودداری کنید تا جایی که می توانید بک لینک های ثبت کنید که دائمی باشد و در سایت هایی که از رتبه بالایی برخوردار باشند.

۱ – ثبت بک لینک با نظر گذار در سایت های مرتبط

۲ – عضویت و فعالیت در انجمن ها

۳ – عضویت و فعالیت در شبکه های اجتماعی

۴ – ساخت بک لینک های فالو و نوفالو

 

۹ – پیگیری فرآیند کار و آنالیز نتایج

پس از انجام تمامی ایران مراحل روند کارتان را آنالیز و بررسی کنید.

۱ – روند کار تولید محتوا را منظم انجام دهید.

۲ – نظم را هرگز فراموش نکنید.

۳ – به فکر اعتماد سازی برای کاربران باشید.

۴ – سایت تان را بررسی و آنالیز کنید.

 

۱۰ – رعایت نظم در کلیه فرآیند ها

برای موفقیت در هر کاری نظم لازم و ضروری است و در فرایند تولید محتوا و سئو و بهینه سازی وب سایت نیز رعایت نظم بسیار مهم بوده و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

سئو و بهینه سازی وب سایت چیست ؟ آموزش سئو و بهینه سازی وبسایت

هر کسب و کار اینترنتی برای اینکه موفقیت دائمی و اثر بخشی داشته باشد نیاز است سئو و بهینه سازی وب سایت آن به خوبی و به صورت تخصصی انجام شود آموزش سئو و بهینه سازی وبسایت به صورت تخصصی به شما و بسیاری از مدیران وب سایت ها کمک می کند تا تکنیک ها و آموزش سئو و بهینه سازی وبسایت تان را به صورت تخصصی فرا بگیرید.

آموزش سئو و بهینه سازی سایت فرآیندی است که باید به صورت دقیق و مرحله به مرحله بر روی کسب و کار اینترنتی شما پیاده سازی شود و کسب نتیجه مقداری زمانبر است و نیاز است که صبر داشته باشید.

با توجه به رشد سریع کسب و کارهای اینترنتی بسیاری از شرکت ها و کسب و کارهای اینترنتی نیاز به سئو و بهینه سازی وب سایت دارند و نمی دانند چگونه سئو وب سایت تان را به افراد متخصص و حرفه ای واگذار کنند سئو و بهینه سازی وب سایت یکی از تکنیک های مهم و تخصصی است که باید به افراد متخصص واگذار شود به همین دلیل در سئو و بهینه سازی وب سایت باید دقت داشته باشید.

آموزش سئو و بهینه سازی سایت توسط بسیاری از شرکت ها و افراد انجام می شود شما با جستجو در اینترنت به صد ها مقاله در زمنیه آموزش سئو و بهینه سازی سایت دسترسی پیدا می کنید.

 

بهترین ابزار های تحلیل و آنالیز سئو و بهینه سازی وب سایت

۱ – ابزار گوگل وبمستر تولز

۲ – ابزار SEO Sitecheckup

۳ – ابزار سایت های وردپرسی افزونه Yoast SEO

۴ – ابزار تحلیل سئو Spider and frog Screaming

۵ – ابزار آنالیز سئو Mobile Friendly 

۶ – آنالیز سئو با ابزار Speed Test Tool

شما می توانید مقالات ارزشمند آموزش سئو و بهینه سازی وبسایت به صورت رایگان در وب سایت مدیران وب دات کام دانلود و مطالعه کنید.آموزش سئو و بهینه سازی وبسایت را به صورت تخصصی و حرفه ای به شما یاد می دهیم.

 

آموزش سئو و بهینه سازی سایت

ما در وب سایت مدیران وب دات کام به آموزش سئو و بهینه سازی سایت و مشاوره در حوزه راه اندازی کسب و کار اینترنتی می پردازیم و راهنمای تمامی مدیران محترم شرکت و کسب و کارهایی هستیم که وب سایت خودشان را راه اندازی و مدیریت می کنند و می خواهند در حوزه کسب و کار اینترنتی با استفاده از بازاریابی اینترنتی و سئو و بهینه سازی وب سایت رتبه بسیار بالایی کسب کنند.آموزش سئو و بهینه سازی سایت باید با دقت و نظم خاصی انجام شود تا نتیجه خیلی خوبی برای کسب و کار اینترنتی شما به همراه داشته باشد.

 

نکات مهم برای نوشتن محتوای سئو و بهینه شده

۱ – روی اهداف کاربران تمرکز و کار کنید.

۲ – خودتان را با محتوای ارزشمند تان برای کاربران اعتماد سازی کنید.

۳ – بهترین و مناسب ترین عنوان ها را برای محتوای خودتان بنویسید.

۴ – به ساختار های محتوای وب سایت تان توجه کنید.

۵ – در محتوای وب سایت تان از کلمات کلیدی به صورت عاقلانه و آگاهانه استفاده کنید.

۶ – محتوای مقاله را ویرایش کنید.

۷ – متن تان را به صورت خوانا و شفاف بنویسید.

۸ – با لینک های داخلی و خارجی محتوای خودتان را ارزشمند کنید.

۹ – مقالات مشابه را به کلمات کلیدی مقاله تان لینک دهید.

۱۰ – تصاویر محتوای سایت تان را بهینه کنید.

 

افزونه Yoast SEO بهترین ابزار برای سئو سایت های وردپرسی

افزونه Yoast SEO یک افزونه قدرتمند برای سئو و بهینه سازی محتوای سایت های وردپرسی می باشد که از طرفداران بسیار بالایی برخوردار بوده ، با این افزونه به راحتی می توانید سئو سایت وردپرسی تان را انجام دهید و به صورت حرفه ای و تخصصی به بهترین شکل ممکن سئو سایت تان را مدیریت کنید افزونه قدرتمند افزونه Yoast SEO  از امکانات بسیار بالایی برای بهینه سازی وب سایت برخوردار است.

توصیه مطالعه مقاله : چگونه یک فروشگاه اینترنتی موفق و پرسود راه اندازی کنیم ؟

 

امکانات افزونه سئو Yoast SEO 

۱ – نصب ساده و آسان بر روی وردپرس

۲ – پشتیبانی کامل از زبان فارسی

۳ – ابزار وبمستر قدرتمند

۴ – معرفی و ثبت وب سایت در گوگل

۵ – معرفی و ثبت وب سایت در بینگ

۶ – تنظمات و سئو عنوان های متا

۷ – مخفی کردن لینک های کوتاه از سربرگ ها

۸ – تنظم و سئو متاها برای موضوعات سایت

۹ – سئو و بهینه سازی صفحه اصلی

۱۰ – بهینه سازی توضیحات هر صفحه

۱۱ – ایجاد و ثبت نقشه برای سایت

۱۲ – سئو و تنظیم پیشرفته آدرس های ثابت وب سایت

۱۳ – تنظیمات فید های سایت

۱۴ – امکان ورود اطلاعات از افزونه های مرتبط با سئو

۱۵ – قابلیت ویرایش و بهینه سازی فایل های htaccess

۱۶ – افزودن و مدیریت افزونه گوگل

۱۷ – سئو و بهینه سازی حرفه ای سایت های وردپرسی

۱۸ – بیشتر و به روز ترین امکانات سئو روز

۱۹ – آپدیت ماهانه و اضافه شدن قابلیت های جدید

۲۰ – محبوب ترین افزونه سئو از نظر گوگل

 

آیا هر وب سایت و فروشگاه اینترنتی به سئو و بهینه سازی نیاز دارد ؟

هر وب سایت و فروشگاه اینترنتی پس از راه اندازی به سئو و بهینه سازی در گوگل و موتورهای جستجو نیاز دارد تا به مرور زمان با کلمات کلیدی در نتایج دیده شود و باعث افزایش رتبه شما در گوگل شده و ترافیک شما از این طریق بالا برود و با کلمات کلیدی دلخواه در صفحه اول گوگل دیده شوید ، این فرآیند باعث افزایش فروش محصولات و خدمات شما شده و سودآوری بالایی برای سایت و کسب و کار شما به همراه دارد و نتیجه آن موفقیت و سود آوری بالا برای کسب و کار شماست.

برای شروع سئو و بهینه سازی وب سایت نیاز است که خودتان به صورت مقدماتی با آموزش سئو و بهینه سازی وبسایت آشنا شده و خودتان قدم به قدم روی سئوی سایت تان کار کنید تا به مرور زمان دیده شوید.

خیلی از مدیران سایت ها و فروشگاه های اینترنتی سئو سایت و فروشگاه اینترنتی خود را به شرکت های سئو و افراد سئو کار واگذار می کنند ، این کار هزینه های بسیار بالایی برای شما در بر خواهد داشت و کسب نتیجه از این کار بالای ۴ ماه زمانبر است ولی من توصیه می کنم خودتان یاد بگیرید و با آموزش های تخصصی سئو و بهینه سازی وب سایت آشنا شوید تا بتوانید به یک سئو کار حرفه ای در کسب و کار اینترنتی تان تبدیل شوید.آموزش سئو و بهینه سازی سایت را یاد بگیرید و به صورت حرفه ای وب سایت تان را بهینه سازی کنید.

 

مزایای یادگیری سئو و بهینه سازی برای مدیران سایت ها و فروشگاه های اینترنتی

۱ – موفقیت بیشتر و بهتر

۲ – سرمایه گذاری روی خودتان

۳ – پس انداز هزینه های سئو

۴ – کسب نتیجه دائمی با برنامه ریزی روی سئو

۵ – موفقیت بیشتر برای کسب و کارتان

درباره‌ی مدیران وب دات کام

مدیران وب دات کام وب سایت جامع آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی ، آموزش بازاریابی اینترنتی ، آموزش کسب درآمد اینترنتی ، مشاوره راه اندازی و مدیریت کسب و کار اینترنتی » ما در مدیران وب به شما آموزش می دهیم چطوری با کمترین هزینه کسب و کار خودتان را راه اندازی و مدیریت کنید.

همچنین ببینید

آیا سئو و بهینه سازی وب سایت لازم و ضروری است ؟

آیا سئو و بهینه سازی وب سایت لازم و ضروری است ؟

آیا سئو و بهینه سازی وب سایت لازم و ضروری است ؟ آیا تمامی کسب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *