خانه / مقالات آموزشی / آموزش کسب و کار اینترنتی / چگونه برای وب سایت تان محتوای با کیفیت بنویسید

چگونه برای وب سایت تان محتوای با کیفیت بنویسید

اگر می خواهید برای وب سایت تان محتوای با کیفیت بنویسید در این مقاله یاد می گیرید که چگونه برای وب سایت تان محتوای با کیفیت بنویسید و محتوای منظم تولید کنید.

هر کسب و کار اینترنتی برای اینکه از بازدید کنندگان بسیار بالایی برخوردار باشد و ترافیک بسیار زیادی از طریق گوگل وارد آن وب سایت شود و اعتماد کاربران را جلب کند باید محتوا و مقالات خیلی خوبی داشته باشد تا بتواند بهترین خدمات و اطلاعات را به بازدید کنندگام و مخاطبین خودش بدهد. در مقاله ارزشمند چگونه برای وب سایت تان محتوای با کیفیت بنویسید قصد دارم به شما یاد بدهم چگونه با نوشتن و تولید محتوا بازدید وب سایت تان را افزایش دهیم و برای وب سایت کسب و کار و فروشگاه اینترنتی تان محتوا و مقالات با کیفیت بنویسید تا در نظر کاربران و مخاطبین و موتور های جستجو محبوب شوید.

تولید محتوا چیست ؟

به فرآیند نوشتن و ساخت محتوا در وب سایت ، وبلاگ و فروشگاه اینترنتی با فرمت های محتوایی : متنی ، صوتی ، تصویری و گرافیکی تولید محتوا گفته می شود.یکی از تاکیدات بسیار مهم در بازاریابی اینترنتی و سئو نوشتن و تولید محتوای با کیفیت است زیرا نوشتن و تولید محتوای با کیفیت باعث افزایش رتبه سایت و فروشگاه اینترنتی شما در گوگل و موتور های جستجو می شود. اکثر مدیران وب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی بزرگ و پولساز که از بازدید کنندگان زیاد و فروش بالایی برخوردار هستند از بازاریابی محتوایی خوبی استفاده می کنند و در این حوزه یا خوشادن تولید محتوا انجام می دهند یا از وبلاگ نویسان با تجربه و حرفه ای برای تولید محتوا استفاده می کنند.

 

چگونه برای وب سایت تان محتوای با کیفیت بنویسید ؟

اگر می خواهید برای وب سایت تان محتوای با کیفیت تولید کنید باید برای نوشتن و تولید محتوای با کیفیت تان برنامه ریزی داشته باشید زیرا بدون داشتن برنامه ریزی فرایند تولید محتوای شما بی نظم بوده و نتیجه دلخواه را از تولید محتوا نخواهید گرفت ، توصیه می شود ایده مناسب خودتان را برای تولید محتوای وب سایت انتخاب کنید و محتوای متناسب با موضوع فعالیت کسب و کار و فروشگاه اینترنتی تان بنویسید مثلا اگر در حوزه سئو و بهینه سازی وب سایت فعالیت می کنید محتوایی که می نویسید باید مرتبط با سئو و بهنیه سازی باشد و نباید محتوای غیر مرتبط با کسب و کارتان بنویسید زیرا هم در گوگل محتوای شما رتبه خوبی نمی گیرد و سایت بی نظم شناخته می شوید و هم نمی توانید نظر کاربران و خوانندگان را جلب کرده و اعتماد سازی را در آنها به وجود بیاورید.

 

نکات مهم برای تولید محتوای با کیفیت برای وب سایت و فروشگاه اینترنتی

۱ – علاقه مندی واقعی مخاطبین تان را پیدا کنید.

۲ – هر ماه لیستی از محتوایی که قرار است تولید کنید داشته باشید.

۳ – برای تولید محتوای وب سایت و فروشگاه تان برنامه ریزی داشته باشید.

۴ – عنوان مناسب و جذاب برای مقالات تان بنویسید.

۵ – عنوان ها را به گونه ای بنویسید که مخاطب ترغیب شود آن را بخواند.

۶ – روی عناوینی کار کنید که توسط مخاطبین در گوگل جستجو می شود.

۷ – محتوا را به صورت مفصل و کاملا واضح بنویسید.

۸ – محتوای ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ کاراکتری تولید کنید تا رتبه خوبی بگیرید.

۹ – محتوا را به صورت جامع برای مخاطبین بنویسید.

۱۰ – در نوتشن مقالات و محتوای سایت خود را به جای مخاطبین و خوانندگان بگذارید.

۱۱ – هدف تان را از نوشتن و تولید محتوا مشخص کنید.

۱۲ – مقالات و محتوای وب سایت تان را به اشتراک بگذارید.

 

هدف تان از نوشتن و تولید محتوا برای سایت چیست ؟

قبل از اینکه بخواهید برای وب سایت و فروشگاه اینترنتی تان مقاله و محتوا بنویسید باید هدف تان را به صورت کامل و دقیق مشخص کنید ، زیرا مبهم بودن هدف باعث می شود شما هرگز به اهداف دلخواه تان نرسید یا در رسیدن به اهداف تولید محتوای با شکست روبرو شوید ، همین امروز لیستی دقیق از اهداف تولید محتوا را برای خودتان بنویسید تا بدانید با چه هدفی محتوا تولید می کنید ؟ و در رسیدن به هدف تان با هیچ مشکلی روبرو نشوید.

۱ – نوشتن مقاله و محتوا برای بازاریابی محتوایی

۲ – افزایش بازدید سایت از طریق گوگل ، یاهو و بینگ

۳ – اعتماد سازی سایت برای مخاطبین و بازدید کنندگان

۴ -کمک با خوانندگان مقاله و رفع نیاز آنها

۵ – افزایش رتبه الکسای سایت

۶ – بالا بردن فروش اینترنتی محصولات و خدمات

۷ – انتقال تجربه و اطلاعات به علاقمندان به حوزه کاری تان

 

شما هدف تان از نوشتن مقاله و محتوا برای وب سایت و فروشگاه اینترنتی تان چیست ؟

 

چگونه برای نوشتن مقاله و محتوای سایت مان برنامه ریزی کنیم ؟

شما وقتی می خواهید برای وب سایت و فروشگاه اینترنتی تان مقاله و محتوای با کیفیت و با بازدهی خیلی خوب بنویسید قطعا برای این کار حتما باید برنامه ریزی داشته باشید و طبق برنامه ریزی منظم و دقیق برای وب سایت و فروشگاه اینترنتی تان محتوا و مقاله های ارزشمند بنویسید تا هم در گوگل رتبه خوبی بگیرید و هم مقاله و محتوای شما در نزد کاربران محبوب شمرده شود.

 

چگونه برای وب سایت تان محتوای با کیفیت بنویسید

برنامه ریزی نوشتن مقاله و محتوای با کیفیت در وب سایت

۱ – می توانید در روز چند مقاله بنویسید ؟

۲ – در هفته توانایی نوشتن چند مقاله دارید ؟

۳ – ظرف مدت یکماه چند مقاله خوب می توانید بنویسید ؟

خیلی از افرادی که تازه کسب و کار وفروشگاه اینترنتی شان را راه اندازی می کنند توانایی نوشتن یک مقاله خوب در روز را ندارند چون در آینده شرایط کار کمی سخت تر خواهد شد و شما وقت زیادی برای نوشتن مقاله نخواهید داشت ، خیلی از افراد فکر می کنند هر چه مقاله ها و محتوا های بیشتری بنویسند صفحات بیشتری در گوگل خواهند داشت و بازدید سایت آنها بیشتر خواهد شد در صورتی که اصلا اینگونه نیست !

یکی از اشتباهات من در کسب و کارهای اینترنتی قدیمی ام این بود که هر روز برای وب سایت ام مقاله می نوشتم گاهی وقت ها اصلا وقت آن را نداشتم این کار را کنم و برنامه ریزی های من بهم می ریخت و محتوایی که برای وب سایت ام تولید می کردم اصلا منظم نبود و نتیجه دلخواهی که می خواستم بدست نمی آوردم و به شما هم توصیه می کنم روی این موضوع خیلی دقیق باشید و برای نوشتن مقالات و محتوای سایت تان به گونه ای برنامه بریزید که راحت بتوانید مقالات خوبی بنویسید که هم از کیفیت و کامل بودن برخوردار باشد.

مثال : برنامه ریزی مناسب برای تولید محتوا و نوشتن مقالات با کیفیت هر هفته در یک روز مشخص راس ساخت مشخص محتوای ۲۰۰۰ کاراکتری منتشر شود.

یادتان باشد قبل از زمان انتشار ، مقاله خودتان را بنویسید و اگر از وردپرس و جوملا و .. .  استفاده می کند از زمابندی نوشته برای آینده در ماه ، روز و ساعت خاص آن روز استفاده کنید و  برای آینده منتشر کنید.

 

مقاله و محتوای با کیفیت چه ویژگی هایی دارد ؟

۱ – هدف واضح و مشخص

۲ – کپی نبودن مقاله و نوشته

۳ – عنوان مناسب و جذاب

۴ – لیست کلمات کلیدی اصلی

۵ – رفع نیاز کاربران و مخاطبین

۶ – آموزش آسان و با بیان ساده

۷ – برنامه ریزی دقیق و مشخص

۸ – متاتگ عنوان جالب و جذاب

۹ – متاتگ توضیحات واضح و مناسب

۱۰ – لینک های داخلی بین صفحات

۱۱ – لینک های بیرونی به منابع

۱۲ – تصاویر با کیفیت و برخورداری از خاصیت ALT

 

چگونه کلمات کلیدی سایت و فروشگاه اینترنتی ما را انتخاب کنیم ؟

هر وب سایت و فروشگاه اینترنتی برای رقابت دارای یک سری کلمات کلیدی خاصی است مثلا وب سایت مدیران وب دات کام دارای کلمات کلیدی خاص خودش است که عبارتند از  :

آموزش کسب و کار اینترنتی

آموزش بازاریابی اینترنتی

تبلیغ نویسی

کسب درآمد از طریق اینترنت

مشاوره کسب و کار اینترنتی

سئو و بهنیه سازی وب سایت

شما نیز باید کلمات کلیدی که می خواهید با آنها در گوگل و موتور های جستجو دیده شوید برای کسب و کار و فروشگاه اینترنتی تان انتخاب کنید تا با کلمات کلیدی کسب و کارتان در گوگل دیده شوید.

 

چگونه کلمات کلیدی کسب و کار و فروشگاه اینترنتی مان را انتخاب کنیم ؟

آیا با حال کلمات کلیدی کسب و کار اینترنتی تان را انتخاب کرده اید ؟

کلمات کلیدی پر رقابت کسب و کارتان چیست ؟

می خواهید با چه کلمات کلیدی در گوگل دیده شوید ؟

اگر تا حالا کلمات کلیدی کسب و کار و فروشگاه اینترنتی تان را انتخاب نکرده اید از همین امروز برای این کار اقدام کنید و لیستی از ۱۰ کلمه کلیدی اصلی و پر رقابت کسب و کارتان که قصد دارید با آنها دیده شوید انتخاب کنید و جهت رقابت با این کلمات کلیدی مهم بر روی تولید محتوا و نوشتن مقالات با کیفیت کار کنید تا شما هم بتوانید در گوگل برای مخاطبین نمایش داده شوید.

 

چگونه کلمات کلیدی کسب و کار و فروشگاه اینترنتی تان انتخاب کنید ؟

اگر نمی دانید چگونه کلمات کلیدی اصلی و پر رقابت کسب و کار و فروشگاه اینترنتی تان انتخاب کنید هیچ عیبی ندارد من در مقاله چگونه برای وب سایت تان محتوای با کیفیت بنویسید دقیق ابزار ها و سایت های مهمی را به شما معرفی می کنم که به راحتی بتوانید بهترین ، مهمترین و پر رقابت ترین کلمات کلیدی کسب و کار تان ار انتخاب کنید و لیست کامل و دقیقی از کلمات کلیدی داشته باشید و با کلمات کلیدی تان رقابت کنید تا شما نیز در صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

ابزار ها و سایت های زیادی برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارند که من بهترین و مهمترین این سایت ها را خدمت شما معرفی می کنم تا به راحتی بتوانید بهترین کلمات پر رقابت را که توسط کاربران در موتور های جستجو سرچ می شوند را پیدا کنید و با آنها در کسب و کار اینترنتی تان با رقبا ، رقابت خیلی خوبی داشته باشید.

یادتان باشد پیدا کردن و انتخاب کلمات کلیدی ارزشمند و مهم کسب و کار اینترنتی تان یکی از کارهای سخت در سئو و بهنیه سازی محتوا در موتور های جستجو می باشد و برای اینکه بتوانید هدفمند تر با کلمات کلیدی تان کار کنید یادتان باشد وقتی وب سایت کسب و کار و فروشگاه اینترنتی تان را راه اندازی کردید لیستی از مهمترین کلمات کلیدی تان انتخاب کنید تا بتوانید رقابت خیلی خوبی داشته باشید.

۱ – پیدا کردن و انتخاب کلمات کلیدی با Google AdWords Keyword Planner :

ابزار گوگل  Google Keyword Planner  یک ابزار ارائه شده توسط شرکت گوگل می باشد ، این ابزار به وب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی کمک می کند تا به راحتی بتوانند کلمات کلیدی کسب و کارشان را انتخاب کنند و بر اساس آن بتوانند رقابت خیلی خوبی در دنیای کسب و کار اینترنتی شان داشته باشند.

۲ – انتخاب کلمات کلیدی با استفاده از وب سایت » Keyword Tool IO

۳ – پیدا کردن و انتخاب کلمات کلیدی با وب سایت » WordStream’s Free Keyword Tool

آموزش به کاربران ، اعتماد سازی و تبدیل آنها به مشتری با نوشتن مقاله و تولید محتوا

در گذشته نه چندان دور بازاریاب ها تنها زمانی که ساختار سازمانی آنها را مجبور می کرد برای تولید محتوا در وب سایت اقدام می کردند مثلا وب سایتی برای معرفی محصولات و خدمات شان و تبلیغ نویسی ها از تولید محتوا و نوشتن مقاله استفاده می کردند ولی امروزه سایت های موفق دیگر از این روش بازاریابی اینترنتی استفاده نمی کنند و برای موفقیت در کسب و کار و فروشگاه اینترنتی تان من هم توصیه می کنم دیگر هرگز از این روش استفاده نکنید زیرا این یکی از قدیمی ترین روش هاست.

در بازاریابی اینترنتی جدید شما باید با استراتژی های جدید پیش بروید و با نوشتن مقالات آموزشی ارزشمند و مفید و تولید محتوایی آموزشی خوب مخاطبین زیادی را جذب و اطلاعات آموزشی خوبی را به آنها منتقل کرده و مخاطبین را به مشتری تبدیل کنید.

نباید هایی که در نوشتن و تولید محتوای با کیفیت برای سایت تان جدی بگیرد !

۱ – خودتان مقالات و محتوای وب سایت تان را بنویسید.

۲ – هرگز محتوای وب سایت تان را از سایت های دیگر کپی نکنید.

۳ – محتوا و مقالات تکراری در وب سایت تان ننویسید.

۴ – جمله بندی درستی در مقالات و محتوای وب سایت تان بنویسید.

۵ – اطلاعات صحیح و درستی در مقالات و محتوای وب سایت تان بنویسید.

۶ – حتما منابعی که محتوا را از آنجا استخراج می کنید در وب سایت تان قید کنید.

 

درباره‌ی مدیران وب دات کام

مدیران وب دات کام وب سایت جامع آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی ، آموزش بازاریابی اینترنتی ، آموزش کسب درآمد اینترنتی ، مشاوره راه اندازی و مدیریت کسب و کار اینترنتی » ما در مدیران وب به شما آموزش می دهیم چطوری با کمترین هزینه کسب و کار خودتان را راه اندازی و مدیریت کنید.

همچنین ببینید

ریسک راه اندازی کسب و کار اینترنتی چقدر است ؟

ریسک راه اندازی کسب و کار اینترنتی چقدر است ؟

ریسک راه اندازی کسب و کار اینترنتی زمانی مطرح می شود که شما نسنجیده ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *